v Osobní

přečteš za 6 min

Roky stále letí tempem hyperloopu. Taky ti přijde, že se celý rok toho moc nestalo, ale když už to hodíš na papír, samotného tě to překvapí? Tak se pohodlně usaď a jdeme na ten náš rok 2018. Náš píšu záměrně, už ten život není jen o mě.

Začátek roku dobíhala rekonstrukce domu, takže jsme se věnovali dodělání podkroví a samotné kolaudaci. Následovalo papírování kvůli dotacím na NZÚ (nová zelená úsporám). A kapitola rekonstrukce mohla být na pár let ukončena.

18 na konci letopočtu byla výjimečná a neuvěřitelná hned z několika důvodů. Nejen, že celý rok probíhaly různé akce připomínající výročí založení republiky, ale také se narodilo v našem okolí docela hooodně dětí, tipuju to na číslo 10. Jestli budou chodit na stejnou školu, tak se máme na co těšit.

Samozřejmě úplně největší událostí letošního roku bylo narození naší princezny Zory (jméno má prý slovanský původ a znamená Jitřenka). Má už 7 měsíců, vykládá mimozemskou řečí a roste jak z mlíka. Zrovna teď tu drtí zlého plyšového vlka, který jí jde po noze. Vlk je zahnán vařečkou a neustávajícím křikem. 

Odfotil jsem svatbu a několik vítání nových občánků. Sami jsme pak opožděně v prosinci Zorku na městském úřadě přivítali.

V mezičase jsem si odskočil na sázení stromků na chalupě, kde nám vznikla menší paseka. Ani s motorovým jamkovačem to nebyla taková sranda, ale osvěžili jsme si se švagrama a kamarádem Radkem naši lesnickou minulost a za dva víkendy bylo s vypětím všech sil hotovo. I přes suché léto se stromečkům daří docela dobře. 

Aby toho sázení a hrabání v zemi nebylo málo, srovnal jsem doma předzahrádku, zasadil pár jehličnanů a už vylezla první travička. Ještě nás čeká někdy zateplit sokl, dodělat vjezd, terasu, zateplit garáž, zprovoznit jezírko… do důchodu to třeba stihnem.

Poprvé jsem sjížděl na kole single traily a moc mě to bavilo. Byli jsme v Novém Městě na Moravě na víkendový cyklovýlet a nemohli jsme si nechat biatlonový areál ujít. Dali jsme si pár kadovánků a hned se jelo hůře (kadovánek je místní bylinný likér). Cyklotrasy na Vysočině prostě nemají chybu. 

Druhá chata tento rok byla v září v Jeseníkách ve Štědrákově Lhotě. Tam už jízda na kole byla pěkný hardcore. Nahoru dolů, nahoru dolů, hlavně ten výšlap u Rudy, že Radku? Pořád mě ale štve, že nám tam očesali kola od světel. Komu tím prospěli?

Změna hardwaru se konala tento významný rok jen u telefonu. Opět jsem si chtěl vyzkoušet, zda už je Android připraven být konkurence schopný k iOS. Měl jsem na zkoušku Huawei P10 lite a byl použitelný, trochu velký do kapsy, ale ta bezpečnost nic moc. Používám teď iPhone SE a z pohledu velikost, výdrž, cena to je dnes jednoznačně nejlepší volba.

Práce a volný čas

Na konci roku jsem se rozhodl změnit styl práce. Nějak mi přestal vyhovovat a tak jsem chtěl něco nějak změnit. Nabrat nový smysl, nový směr. A to se myslím povedlo. Starám se o marketing a projektovou dokumentaci tepelných čerpadel v NEOTĚ, správu webů na WordPressu dělám stále pro WP-ADMIN a učím se říkat NE všem novým klientům, kteří chtějí za málo peněz opravdu hodně muziky. Kolegům do Jankovic děkuji za příležitost a klukům do Opavy za vstřícnou domluvu nad změnou spolupráce. 

Dočetl jsem Na volné noze a mám připraveného Ogilvyho – O reklamě v digitálním věku. No a pak další pracovní jako Vzhůru do responzivního webdesignu nebo opět Web ostrý jako břitva (je dobré si občas připomenout, jak by tvorba webu mohla vypadat v ideálním případě).

Sportování jsem si taky letos užil více jak v loňském roce. 

  • komfortní zónu jsem opustil 51x
  • uběhl jsem 90 km
  • na kole ujel 714 km
  • na bruslích slabých 20 km
  • ale na běžkách 25 km
  • dohromady jsem se letos sportem bavil 60 hodin a urazil 849 km – to je o 200 km více jak loni

Co bylo nezapomenutelné a neuvěřitelné

Pár minut po porodu jsem držel svoji dceru v náručí, to bylo opravdu nezapomenutelné a neuvěřitelné. Od toho okamžiku se všechno změnilo. 

Byli jsme na dvou svatbách (J+M, L+L). Moc děkujeme za pozvání. Svobodní kamarádi ubývají, takže musíme vymyslet jiné společenské události, kde se dohromady uvidíme. Na chatě, pod širákem nebo třeba zrovna u tebe doma.

Ke svatební příležitosti jsme dá se říct obnovili vysokoškolskou kapelu. S Pavlou a Karlem jsme hráli na 2 svatebních obřadech. Zkoušení nám vzalo několik volných večerů, ale snad to stálo za to. Děkuji za možnost si uvědomit, že jsme to hraní tak úplně nezapomněli.

Co mě mrzí nebo jsem nestihl

Snad poprvé za ty roky co píšu své zhodnocení uplynulých let, se mi zdá, že se tato část zlepšuje. Sportoval jsem více jak minulý rok. Četl jsem, tedy ne tak moc, ale pořád se k tomu dokážu dokopat. 

Dovolená u moře by mohla mít příští rok už i smysl a tak ji po dvou letech v tuzemsku budu plánovat hned od ledna. 

Mrzí mě snad jen jediná věc. Upozadil jsem veškeré vlastní projekty před prací pro klienty. To chci v roce 2019 určitě změnit. Dělám na tom už teď.
Měj se krásně, užívej poslední hodiny v roce 2018 a do toho nového vykroč tou správnou nohou. 

Ať je tvůj další rok veleúspěšný!

Chceš něco dodat?

Komentář