v Osobní

přečteš za 4 min

… nadpozemský a stavební!

Bílá – březen 2017

Ten rok je čím dál kratší. Ani se člověk nerozkouká, zvyká si na nový letopočet a už je tu další, další a další. Letí to co? A bude hůř!

Když jsem v rychlosti přemýšlel o končícím roce, přišlo mi, že jsem toho moc neudělal, že jsme nikde nebyli a že se toho moc nestalo. Letos poprvé jsem ale vyplnil Rok před Tebou od YearCompass a byl jsem překvapen, že se toho tento rok stalo neuvěřitelně hodně.

Lednová lyžovačka v Karlově a mé první seznámení s coworkingem v Přerově můj rok 2017 odstartovaly. Chtěl jsem pak do coworkingových kanceláří jezdit pravidelně, ale už na to, ani nevím proč, nedošlo.

Na jaře jsem prošel velkou krizí v podnikání. Měl jsem velkou chuť se nechat zaměstnat a tak jsem objížděl výběrová řízení. Uspěl jsem v Brně, kde jsem pak v červenci nastoupil jako projektový manažer. Kvůli rekonstrukci domu, špatnému načasování a chybnému výběru stavební firmy, jsem se ale vrátil na volnou nohu, abych mohl na rekonstrukci lépe dohlédnout.

Vylepšení pracovního počítače jsem plánoval až na rok 2018. Přišlo ale neplánovaně o měsíc dříve. Vyměnil jsem velkého Macbook Pro 2011 za trpaslíka Thinkpad X240 z roku 2014. Na každodenní přenášení do kanceláře se hodí přece jen líp. Ano, oddělil jsem práci a domov. Nebylo to bezbolestné, musel jsem si zvykat na nové prostředí, přenastavit automatické zálohy, ale prospělo mi to.

Rekonstrukce domu, přesněji zateplení a výstavba podkroví, je kapitola sama pro sebe. Podcenění ze strany stavební firmy mělo samozřejmě za následek navýšení rozpočtu a také spoustu problémů během rekonstrukce. Od května do září jsem věnoval rekonstrukci desítky hodin práce. Moc děkuji všem, kteří mi s rekonstrukcí pomáhali.

Práce a volný čas

Doménu bradka.cz jsem opravdu pustil a dále ji neprodloužil. Těch pár článků za rok již budu psát pouze na blog.zdenekstoklasa.cz. Malým/velkým úspěchem byl miniprojekt hnusnykafe.eu, který se umístil na druhém místě v soutěži o nejlepší web postaveném na inPage redakčním systému. O texty se postarala má drahá žena.

Na podzim jsem začal spolupracovat s wordpress agenturou wp-admin.cz. I těch pár hodin měsíčně mi ukázalo, že se české firmy nebojí na wordpressu postavit jakkoli velký web nebo e-shop, ale s jeho dlouhodobější správou již mají problémy. Děkuji za příležitost pracovat na zajímavých projektech.

Písmenek jsem letos přečetl nadpozemsky mnoho. Každý týden nám totiž přistály ve schránce noviny a měl jsem co dělat, abych je za týden přelouskal. Přečetl jsem Restart a k tomu mám rozečtenou Orbis tweetus a Na volné noze.

Sportu jsem moc nedal. Ale protože mám od Vánoc nové hodinky na běhání, tak se k běhání donutím určitě častěji.

  • komfortní zónu jsem opustil pouze 45x
  • urazil slabých 670 km za 55 hodin
  • ale rozšířil jsem záběr — horské kolo, brusle, běhání, chůze, běžky a sjezdové lyžování

Co bylo nezapomenutelné a nadpozemské

Byli jsme na třech svatbách (J+O, M+L, M+K). Moc děkujeme za pozvání, rádi jsme vás viděli, tančili a klábosili. Byli jsme v zimním období na dvou horských chatách s perfektní partou lidí. Také děkujeme za pozvání.

A do třetice. Ukápla slza, když jsem se dozvěděl, že budu táta. Pracovní název je Zikmund. 😉

Co mě mrzí nebo jsem nestihl

Mrzí mě ztracený čas nad kontrolou stavební firmy, která svou práci nezvládala. Kvůli různým zpožděním jsme nestihli letos zkolaudovat. Doufám, že to v lednu už klapne.

Delší dovolenou u moře jsme odložili na neurčito. Letos byl pro nás stavební rok a tomu jsme podřídili většinu volného času.

Stále dokola mám pocit, že málo sportuju a málo čtu. Z pracovních dovedností si chci rozšířit obzory v PHP a Javascriptu.

Užijte si poslední hodiny v roce 2017 a do toho nového přejeme jen to nejlepší.

Ať je váš další rok neuvěřitelný!

Chceš něco dodat?

Komentář