v Osobní

Jaký byl rok 2016?

přečteš za 4 min

Rok 2016 bych mohl označit také za redukující. Celý rok jsem měl snahu vše okolo sebe redukovat. Oblečení ve skříni, které jsem několik let neměl na sobě. Promazat nepoužívané aplikace v telefonu. Zbavit se nevyužitých domén, co jsem v návalu myšlenek registroval. A zhubnout aspoň pár centimetrů v pase. Vše kromě toho hubnutí se podařilo splnit.

Hostýn — foceno od sjezdovky Kyčera na Tesáku

Každý rok se snažím jít s dobou a vylepšuju starší hardware. Letos to ale nebylo tak dramatické jako obvykle. Dost se obávám až přijde doba, kdy budu muset vybírat nový notebook (očekávám to až v roce 2018). Určitě to nebude ohryzek, protože poslední trendy Applu se mi přestávají líbit. Zkusím se o tom rozepsat někdy jindy.

Během bezvětrných dnů jsem se učil létat s kvadrokoptérou. Mám úplně nejzákladnější model bez GPS stabilizace a je to poznat. I při menším poryvu to je boj se dostat kam chcete.

Dovolenou jsme letos rozdělili na dvě kratší a opět to stálo za to. Největším letošním zážitkem byla určitě dovolená v Dánsku. Jejich pozdní západy slunce, písečné duny nebo vojenské bunkry na pláži jsou velkolepé. A druhá dovolená u moře s manželkou byla v září, kdy jsme se po 10 letech rozhodli jet na levnou variantu s cestovkou do Chorvatska pod stan. 🙂 To bylo vystoupení z komfortní zóny jako hrom.

Během roku jsem spustil několik zajímavých webů pro sebe nebo své klienty. Prodej kávy jsem přesunul na plnohodnotný e-shop www.zrnkova.cz, spustil jsem blog o tvorbě internetového obchodu na systému Shopify, dokončil rezervační systém pro zámek v Mikulově a taky postavil vícejazyčný katalog dřevěných stavebnic Walachia.com.

Chystám se zrušit doménu bradka.cz a tak jsem pár článků přesunul na blog.zdenekstoklasa.cz. Je to další část redukce nevyužitých projektů.

Čtení knih jsem se letos fakt vůbec nevěnoval. Jediné co by stálo za zmínku je Hedvábník a Ve službách zla. Obě detektivky se mi hrozně dobře četly. Fakt. Rozečteného mám Šenkapouna a jeho Webcopywriting pro samouky a taky e-book Designérem vlastního života.

Sportoval jsem

K horskému kolu jsem začal znovu běhat. Asi návrat do studentských let. Obvykle 2x týdně 7km mě dostává do formy. Statistiky sports trackeru jsou ale hodně podobné těm loňským.

  • 61 krát jsem se přemluvil a opustil komfortní zónu
  • 82,5 hodin jsem strávil sportováním
  • 923,8 km jsem urazil a nesplnil tak osobní limit 1000 km za rok
  • 42 569 kcal spáleno

Na co nezapomenu a co se mi líbilo

Dovolená v Dánsku a pod stanem u moře. Půlroční zkušenost práce projektového manažera webových stránek v reklamní agentuře. V letních měsících mám luxusní venkovní kancelář na terase — zastavte se za mnou a udělám vám dobrou kávu. Letos jsem si oblíbil etiopskou.

Co mě mrzí nebo jsem nestihl

Nezvládl jsem dodělat redesign pro zrnkovou. Chtělo by na nové grafice zapracovat, aby to nebyla klasická “kovářova kobyla”. Chtělo by to víc sportovat a více číst.

Mrzí mě první nespokojený klient. Muselo to přijít a je to snad za mnou. Na druhou stranu děkuji i za takovou zkušenost.

Gratuluju, jste na konci! Zbývá už jen jediné.

Popřát zdraví, milující přátele a ať je váš další rok nadpozemský!

Veselé Vánoce holoto!

Chceš něco dodat?

Komentář