v Pracovní

Softwarová inventura 2017

přečteš za 3 min

Rychlý seznam programů, které používám hlavně k práci.

Launchpad 2017

Macbook jako pracovní stroj

Prohlížeče jsou klasika. Už dlouho nepoužívám jen jeden, ale hned několik. Na práci a vývoj webů používám Chrome a Firefox Developer. Mimopracovní věci řeším ve Firefoxu. Ten s novou verzí přestává podporovat většinu mých dlouholetých rozšíření a tak se ohlížím po Vivaldim nebo Opeře. Když je potřeba, tak mám tady i Safari.

Grafiku řeším zatím tradičně ve Photoshopu a úpravu fotek v Lightroomunebo výchozí aplikace Fotky. Sketch ani Adobe XD jsem ještě nezapojil do svého workflow.

Nově jsem objevil Git, na který zatím používám SourceTree. Příkazový řádek by šel samozřejmě taky, ale zatím se v Gitu tak moc neorientuju, tak chci mít větší přehled.

Textových editorů už mám více. Jako hlavní je Coda, pak TextWranglerLibreOffice a Google dokumenty.

Na poznámky a osobní wikipedii mám placenou verzi Evernote. Není nic lepšího už jen kvůli vyhledávání v PDF dokumentech. Kalendář jsem svěřil zatím Googlu a jeho online verzi.

Jednoduché úkoly mám ve Wunderlistu, větší a ucelené projekty vedu v Teamworku. Online aplikace pro vedení projektů včetně time trackeru.

Správa souborů začíná ve Finderu, když potřebuju dvouokenní přehled tak ForkLift a na FTP pak FileZilla. Synchronizace souborů řešena trojlístkem — DropboxGoogle Drive a Owncloud. Zálohování je pak kapitola sama pro sebe.

Pro e-maily už delší dobu využívám Airmail 3 jak na macbooku tak i na telefonu. Výchozí Mail.app nebo Outlook mi svou prací v minulosti nesedly.

Další komunikace je docela šílená — Telegram, Viber, Skype, Glip, Facebook messenger, Apple Zprávy, Hangout, Slack a Jitsi Meet. Prostě lidi nemůžou používat jeden kanál.

Desktop s windows 7, když je potřeba výkon

Moc rozdílných programů oproti macbooku tady nemám.

Správa souborů přes Altap Salamandera, mám koupenou licenci a marně několik let čekám na záložky. Automatické zálohování pak řeší Acronis a Cobian backup.

Textové editory se liší — SublimeText, phpDesigner, XML editor, Notepad++ a Office 2007.

Poštu většinou řeším v prohlížeči, ale mám i Mailbirda, který umí Google zkratky.

Důležitou součást jsem našel v PortableApps, které se mi synchronizují přes Dropbox a duplicitně je mám i na servisní flashce.

Stále ale procházím procesem minimalizace a odstraňuji přebytečné programy. Pro jednorázové úkoly většinou používám Portable aplikace. Když už něco musím instalovat, tak do virtuálky.

Chceš něco dodat?

Komentář