v Cestování

Autem do Kalábrie

přečteš za 2 min

Letošní dovolenou (vlastně to je již loňská dovolená, v psaní blogu jsem hrozně pomalý) jsme si naplánovali opět autem, tentokrát do jižní Itálie. Přesně jsme jeli do města Scalea (v Kalábrii). Cesta přes Brno, Vídeň, Gratz, Benátky, Florencii, Řím a Neapol je dlouhá 1760km a s menšími přestávkami jsme ji jeli 22 hodin (včetně 2 hodinové přestávky na spaní 20km před Římem).

Celou cestu lze jet po dálnici a sjíždí se z ní až u Lagonegra, asi 50km před Scaleou. Maximální rychlost je na dálnici stejná jak u nás, tedy 130 km/h., ale pár desítek kilometrů před/za Římem se cesta v horách dost klikatí a doporučená rychlost je 80 km/h.

Vyjíždíme v sobotu před polednem 11:25h. a u Rakouských hranic v Mikulově jsme ve 13 hod. Rakouskou dálniční známku kupujeme již tradičně na malé benzince hned za hranicema, kde je levnější než na české straně. Platíme kartou a bereme 10 denní za 8€. Po pár kilometrech sjíždíme na dálnici, která nás zavede přímo do Vídně.

Ve Vídni je třeba se držet na Gratz a Villach.

U Říma jsme ve 2:49 a do cíle zbývá 460km. V Neapoli se držíme směrem na Salerno a pak dále pokračujeme po dálnici. Výjezdem Lagonegro Nord se dáváme směrem na Maratea/Praia A Mare. Po pár kilometrech bez odbočování jsme ve Scalei.

Závěrem

Určitě stojí za zvážení, zda strávit cestou celý den v autě a nebo letět. My zvolili úspornější variantu pro 4 dospělé osoby.

Chceš něco dodat?

Komentář